Renomé férového zaměstnavatele přitahuje ty nejlepší talenty na trhu práce

V roce 2030 ovládnou trh práce mileniálové, tedy lidé narození v letech 1980 až 2000. Pro tuto generaci je důležité, aby byla součástí firemní kultury také rovnost v oblasti odměňování mužů a žen. Aby si zaměstnavatelé udrželi kvalitní zaměstnance a zaměstnankyně a přitáhli další talenty, mělo by pro ně být samozřejmostí implementovat do svých vnitřních procesů férové odměňování a nástroje transparentnosti. Analýza dat je prvním krokem na cestě ke spravedlivému pracovnímu prostředí.

Co je chytrý HR nástroj Logib?

1 / Švýcarská kvalita

Švýcarský analytický nástroj, který umožňuje zaměstnavatelům soukromého i veřejného sektoru otestovat míru rovnosti a férovosti odměňování žen a mužů.

2 / Osvědčil se po celé Evropě

Osvědčil se hned v několika dalších evropských zemích, například ve Francii nebo v Německu.

3 / Používán velkými zaměstnavateli

V České republice prošlo analýzou Logib už více než 18 zaměstnavatelů, například: velkoobchodní řetězec Makro, Skupina ČEZ, společnost IKEA a další.

Na jaké otázky vám pomůže najít odpovědi analýza Logib?

› Vyplyne z ní, jak se vyvíjí kariéry jednotlivých zaměstnanců a zaměstnankyň a jak s nimi dále pracovat

Ukáže vám, jaká je hodnota konkrétní práce v organizaci

 Upozorní vás na případné skryté, nezáměrné rozdíly v odměňování

 Zjistíte, kde vznikají největší rozdíly v odměňování a proč

 Nabídne vám doporučení, jak nezáměrné a skryté rozdíly dorovnat a jak jim do budoucna předcházet

Vše velmi jednoduše, bez nutnosti s kýmkoli sdílet citlivá data

REFERENCE

„Chceme mít strategii odměňování nastavenou co nejvíce spravedlivě. Na mzdové průzkumy využíváme různé společnosti a jejich nástroje, abychom věděli, jak si stojíme na trhu práce i v porovnání s našimi konkurenty. Analýza Logib nám vyšla vstříc tím, že nám umožnila naše data interpretovat ještě z jiného pohledu než jen v porovnání, jak platíme vzhledem k jinému řetězci.“

„Snažíme se být férový zaměstnavatel, ale něco nám může uniknout, a podle výsledků analýzy také uniká, protože nemáme odstup. Chceme s výsledkem analýzy Logib dále pracovat a podívat se detailněji na rozložení pozic a rozmezí mezd…“.
Andrea Dvořáková, výzkumný ústav CEITEC Masarykovy univerzity v Brně
„Audit a nástroj Logib byl skvělým startem pro evaluaci, tedy pro zjištění, jak na tom jsme jako instituce. Logib vnímáme jako skvělý start. Statistiky a výsledky Logib nás inspirovaly k přenastavení způsobu odměňování a hodnocení u administrativních pozic...“
Lucie Božková, vedoucí úseku projektů a podpory výzkumu, Ústav mezinárodních vztahů