Ve dnech 31.3.–2.4.2023 se ženy z různých oborů na různých pozicích sejdou Clarion Congress Hotel na tradiční jarní konferenci Equal Pay Day, aby sdílely svoje zkušenosti, vzájemně se podpořily a předaly si zcela konkrétní tipy, jak se prosadit na trhu práce i ve společnosti. Ani letos u toho nebude chybět projekt Rovná odměna v roli partnera konference.
Zážitková konference Equal Pay Day upozorňuje na stále přetrvávající problém nerovnosti v odměňování podle pohlaví, tzv. Gender Pay Gap. Svým názvem i termínem konání symbolicky odkazuje na den, kdy ženy dohánějí mzdovou úroveň jejich mužských kolegů, jež oni dosáhli ke konci uplynulého roku. U nás v Česku pravidelně připadá tento den na březen. Letošní, již 14. ročník konference EPD v Clarion Congress Hotel Prague chce vnést do veřejného prostoru i názory žen, které nejsou běžně slyšeny a respektovány, a přitom mají potenciál rozvíjet celou společnost. Konference jim poskytne prostor jak v pátečním přednáškovém bloku, tak v následujícím dvoudenním mentoringu. Pokud jste se v polovině listopadu minulého roku účastnili závěrečné konference projektu 22 % K ROVNOSTI v Kaiserštejnském paláci, pak je vám moto letošní konference Equal Pay Day „Být vidět a slyšet“ možná povědomé. Zaznělo v úvodu programu z úst generální ředitelky americké personální agentury ManpowerGroup pro ČR a SR Jaroslavy Rezlerové, která nadnesla myšlenku mentálního sponzoringu žen směřujícího k jejich v zviditelnění na trhu práce.
První den konference Equal Pay Day, pátek 31. března, zahájí pozdrav zástupce generálního tajemníka OECD Ulrika Knudsena. Bude následovat sdílení zkušeností žen na významných postech ve společnostech Mondelez International, Philip Morris, ČEZ, Raiffeisenbank, Mars, Microsoft, Danone nebo VMLY&R. V odpoledním panelu nazvaném VŠE O PAY GAP: NEJLEPŠÍ PLÁN, CO DĚLAT vystoupí mezi dalšími také hlavní gestorka projektu Rovná odměna Lenka Simerská (MPSV), která seznámí publikum s výstupy projektu a konkrétními praktickými kroky ke snížení nerovností v odměňování mužů a žen. Mezi další páteční zajímavé hosty patří například Daniela Hlaváčková, marketingová ředitelka pro střední Evropu společnosti MARS, která promluví o ženském potenciálu, HR ředitel TV Nova Matej Šemšej s tématem HR best practice nebo profesionální golfistka Sára Kousková s osobním příběhem na téma vztahu úspěšných dcer a přejících matek.
Následující víkendové mentoringové dny se ponesou v duchu ženské podpory, profesionality a témat otevírajících potenciál žen i systémové problémy, o kterých se málo hovoří. V sobotu 1. dubna proběhne networking #ženysobě, během kterého více než 70 česky a anglicky mluvících osobností v rolích mentorů a mentorek povede diskuzní stoly na vybraná témata. I v sobotu se můžete těšit na Lenku Simerskou, která ve Speed Mentoring zóně nazvané Vzdělávej se povede mentoring na téma (ne)rovnosti v odměňování mužů a žen. Účastníci a účastnice konference mohu v sobotní paralelní FINdependence zóně načerpat informace a podněty k finančnímu zdraví a investování nebo si dokonale odpočinout ve Wellbeing & Relax zone a osvojit si techniky směřující ke zklidnění a introspekci.
Zájemci a zájemkyně, kteří se nemohou konference zúčastnit osobně, jistě využijí nedělní on-line mentoring. Registrované ženy mohou absolvovat 2 on-line bloky, které zahájí úvodní rozhovor s osobností. Pokud vás zajímá téma slaďování práce a péče z pohledu různých životních fází a rolí, připojte se k mentoringu Jany Skalkové, vedoucí poradenského týmu ministra práce a sociálních věcí.
Vstupenky na konferenci EPD 2023 s podtitulem Být vidět a slyšet jsou již v prodeji. Registrace ke kulatým stolům se spustí 8.3., symbolicky na Mezinárodní den žen. Program konference najdete zde.