ŠTĚSTÍ NA VÝPLATNÍ PÁSCE

Výstupy projektu 22 % K ROVNOSTI je potřeba přibližovat firmám i institucím. A protože byznys komunikuje trochu jiným jazykem a na jiných platformách, vyrazili jsme do jednoho ze sálů Kongresového centra v Praze na konferenci Happiness@Work.

Být šťastný/šťastná v práci je dnes žádoucí pro mnohé z nás. Na zaměstnance se nelze dívat jako na pouhé „zdroje“. Jejich pozice je dnes silná, protože si mohou svou práci vybírat. Navíc řada z nich chce mít dobrý pocit ze své práce a podílet se na něčem užitečném, někam růst a rozvíjet se. A k tomu samozřejmě patří i férové odměňování.

Ačkoliv řeč nebyla přímo o gender pay gapu, tak 500 návštěvníků převážně z řad HR slyšelo jasná slova top manažerky a spoluzakladatelky konference Moniky Hilm, která vystoupila se skvělým příspěvkem. Jejím cílem bylo vyzdvihnout férovost jako základní stavební kámen štěstí v práci. Přesně podle životního motta a současně názvu její knihy: „Put your people first and the rest will follow“.

Zeptala jsem se proto, zda vnímá rovné odměňování jako součást principu férovosti? Bez přípravy odpověděla, že férovost v odměňování se nejlépe dosahuje transparentností a dodala: „Vždy se snažím být v nastavování platů tak transparentní, jak jen to jde.“
Její spontánní odpověď mě nadchla, protože transparentnost je podstatou i našich zjištění. Pravděpodobně jediná cesta k účinnému snižování rozdílu v odměňování žen a mužů.

Věřím, že i náš projekt přispěje k tomu, aby se rovné odměňování postupně stalo součástí zdravé firemní kultury. A my ženy si tak mohly užít štěstí v práci i na výplatní pásce.

__

ZDROJ:
22 % K ROVNOSTI