Dita Jahodová prezentovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy

Dita Jahodová prezentovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy 

V úterý 10. května přednášela Dita Jahodová z našeho týmu na půdě Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Pro studenty a studentky kurzu Rodina, péče, gender si připravila prezentaci na téma rovného odměňování a péče. Přednášku zakončila debata s přítomnými, které problematika velmi zaujala. 

Dita Jahodová hovořila o tom, jak snižovat rozdíly v odměňování žen a mužů. Ve svém příspěvku se zaměřila na rozdíly v odměňování ve vztahu k péči a jejich dopady na ženy jak v produktivní věku, tak v penzi. „Je před námi ještě mnoho práce. Za poslední dvě dekády jsme se příliš neposunuli, co se týče snižování feminizace chudoby v penzi. Jak ukazují data z ČSÚ, v roce 2019 byl stejný genderový rozdíl v důchodech jako v roce 2000, a to 17 %,“ poznamenala Dita Jahodová. „Se studujícími jsme též probírali různé příklady dobré praxe ze zahraničí, jimiž je možné se do budoucna inspirovat,“ uvedla.

Je velmi důležité otevírat téma rovného odměňování žen a mužů nejen se zaměstnavateli a dalšími klíčovými aktéry na trhu práce, ale i se studujícími. Je pro ně užitečné, aby vstoupili na trh práce informovaní a nebáli se otevřít téma odměňování se svými zaměstnavateli,“ dodala Dita Jahodová.

Děkujeme Petře Ezzeddine, Ph.D., která vede kurz Rodina, péče, gender, za laskavé pozvání!

Sdílet
Sdílet
Naše stránky momentálně prochází rekonstrukcí, omluvte prosím nedostupnost některých funkcí.