Search
Close this search box.

Konference Táta 21. století. Pojďme změnit vnímání otcovství

První jarní den se konala první byznysová konference o otcovství v České republice Táta 21. století organizovaná společností Dobrý táta. Zaměstnavatelé, business lídři, experti a expertky z HR a diverzity a další se sešli na centrále ČSOB, aby diskutovali roli otce v českém pracovním prostředí. Protože rovné odměňování má s tématem úzkou spojitost, nemohli jsme u toho chybět.

Na programu byly přednášky expertů a expertek na rodičovství z Česka a Velké Británie, panelové diskuze CEOs, expertů na diverzitu a tátů-manažerů, networking s účastníky a speakery konference a také předání Cen Dobrého táty zaměstnavatelům a tátům.

Podtitulem konference byla důležitost otcovství pro dnešní generaci a změna vnímání role mužů-otců ve společnosti a na trhu práce. Je to změna, bez které nedojde k dorovnání výdělků žen vůči mužům tak, aby byly spravedlivě odměňovány za stejnou práci a práci stejné hodnoty. Z dat totiž vyplývá, že gender pay gap je z velké míry důsledkem toho, že rodičovství většinou podstatně leží na bedrech žen. Zároveň platí, že důvodem, proč je většina péče a výchovy na matkách, je právě odlišný přístup k jejich odměňování a pracovní dráze obecně. Je to tedy začarovaný kruh, ze kterého lze vystoupit jedině přenastavením celkového pojetí rodičovské role a větším zapojením otců.

Psycholožka a psychoterapeutka Eliška Remešová uvedla ve svém příspěvku: „Ve své praxi sleduji, jak je pro muže obtížné si připustit, že by nemuseli tolik vydělávat, a ušetřený čas a energii by mohli věnovat rodičovství. Tlak na roli živitele je obrovský a blokuje muže v tom, aby začali fungovat jinak. Zároveň je třeba si uvědomit, že rodičovství je životní fáze, která má své trvání a už se nikdy v budoucnu nevrátí.“

Během panelových diskuzí uvedla řada expertů z praxe a tátů-manažerů inspirativní konkrétní příklady, jak řešit výzvy, které s sebou nese role otce. Panel „Manažeři, kteří dali děti na první místo“ obsazený špičkami českého byznysu se věnoval otcovství z perspektivy otců v pozici firemních lídrů.

📌 Společnost Dobrý táta založil kouč a mentor David Škrobánek, aby pomáhala všem tátům, kteří chtějí více a lépe pečovat o své děti. Stejně tak pomáhá všem firmám nacházet řešení, jak podporovat rodiče a nepřijít o perspektivní zaměstnance. Dobrý táta ve firmách pořádá workshopy, přednášky a konzultace (nejen) pro táty, aby co nejlépe zvládli jejich rodičovské, pracovní i soukromé role a výzvy.

Více o konferenci zde: https://konferencedobrytata.cz