Search
Close this search box.

Loučíme se s dalším nestandardním a nelehkým „covidovým“ rokem. Za celý tým systémového projektu 22 % K ROVNOSTI / Rovná odměna děkuji za spolupráci všem, kdo jste se podíleli na výstupech, i vám, kdo jste nás sledovali a podporovali. A není to málo lidí, jmenovat je nemožné, protože by se to nevešlo ani na několik stran. Naše spolupráce napříč institucemi, zájem médií i byznys prostředí se hodně rozšířila, a to je skvělé.
 
Osobně mám velkou radost z toho, že čím dál tím víc lidí z různých oblastí si uvědomuje, že český gender pay gap není nějaký statistický omyl nebo výkřik feministek, ale závažný komplexní problém s konkrétními projevy v ekonomice a dopady na individuální životy žen i mužů.
 
Na bilancování naší činnosti si tradičně dělám prostor na začátku nového roku, kdy bude také k dispozici náš každoroční přehled aktivit a výstupů. Už teď ale můžu říct, že i přes všechny potíže a omezení, kterým jsme všichni čelili, byl rok 2021 pro nás velmi úspěšný. Dařilo se nám dokončovat analýzy gender pay gapu u zaměstnavatelů a získávat další zájemce, distribuovat, updatovat kalkulačku novými daty ISPV a vylepšit některé její funkcionality, poskytovat e-learning a poradenství a poslat Akční plán se všemi podklady do připomínkového řízení. A mnoho dalšího, ale stay tuned pro náš přehled.
 
Děkuji za nasazení a každou konstruktivní diskuzi! Přeji vám dobrý vstup a nové síly do nového roku! Ať je pro nás všechny příští rok lepší než ten končící.
 
Těším se na další spolupráci v roce 2022!
 
Lenka Simerská & tým