Search
Close this search box.

Auditorky rovného odměňování se seznámily s hodnotou práce

Přípravy na audity rovného odměňování pro firmy i veřejnou správu jsou v plném proudu. V úterý 9. ledna proběhlo další školení pro auditorky rovného odměňování, tentokrát na téma hodnota práce.

 

Hodnota práce je stěžejním konceptem rovného odměňování a je základem při nastavování spravedlivých genderově neutrálních systémů odměňování ve firmách a organizacích. Jak se hodnota práce stanovuje a co je stejná práce? Tyto a další otázky na dnešním školení pro auditorky rovného odměňování zodpověděla nezávislá expertka Lenka Farkačová, spoluautorka publikace Metodika hodnocení složitosti, odpovědnosti a namáhavosti prací.

 

Jakub Tomšej, právník, expert na problematiku genderové rovnosti, pracovněprávní legislativy a nerovného odměňování se posléze věnoval problematice diskriminace a antidiskriminace v českém právu, zejména s ohledem na rovné odměňování žen a mužů. Přiblížil také problematiku stejné práce a práce stejné hodnoty z právního hlediska, i praktické aspekty z pohledu zaměstnavatelů na základě publikací, na kterých autorsky spolupracoval v rámci projektu Rovná odměna.

 

Děkujeme za inspirativní den!